Jdi na obsah Jdi na menu
 


O (ne)posednou blechu

15. 4. 2007

14.4.O (ne)posednou blechu

  (neoficiální závody v poslušnosti)


Když jsem se dozvěděla, že naše OSA tyto závody pořádá, ihned jsem se přihlásila. A to hlavně proto, že nás 27. května čekají ZOP. Takže něco jako zkoušky nanečisto:o)

Ale asi týden před závody jsem se rozhodla, že se závodů nezúčastníme. To proto, že jsem si myslela, že bude Růženka brzy hárat. Byla pořád smutná, unavená a znuděná.

Nakonec jsme ale přece jen na závody šly. I když Růža se svým umučeným ksichtíkem nevypadala nijak vesele. Taky jsem od ní neočekávala žádný velký výkon.

Odhadem se na našem cvičáku sešlo asi 25 pejsků, což je poměrně úctyhodný počet, na jedny neoficiální poslušnostní závody.

Soutěžilo se ve třech kategoriiích- dle ZOP, ne dle ZOP a speciální kategorie byla pro ty, co už mají splněnou nějakou tu těžší zkoušku.

V naší kategorii -dle ZOP- nás soutěžilo 11.

Ani nevým, kolikáté jsme s Růžou přišli nařadu. Růža se vedle mě potácela se svým výrazem pojmenovaným "nedáte mi pětikorunu?" a vypadala jako ten nejsmutnější a nejtýranější pejsek na světě.. Takový malý chudáček, který nedostává najíst, napít a nikdo ho nemá rád. Prostě k politování.

Všechny cviky proběhli v klidu a v pohodě, až na naše excelentní -volno-, kdy Růža vstane, jde 3 kroky ode mně a začne se po mně dívat, jestli nejdem blbnout nebo tak něco, že se sma nudí, co má dělat do té doby, než ji přivolám. Tak ode mne nešla na 10 kroků ona, ale já od ní. Naše -k noze- navolno taky nebylo nic moc, ale dostali jsme za ně 7 bodů z 10 možných (už tp pilujeme, aby to bylo lepší, jen s tím -volno- si pořád nevíme rady).

Pokud by měla oblíbenost jednotlivých cviků hodnotit Růža, tak by na prvním místě stálo Přenesení psa, které se jí opravdu moc zamlouvala a zulíbala při tom trenérku Janu:o)

K mému překvapení jsme nakonec s 95 body ze sta obsadily 3. místo a získali jsmé krásnou medajli, diplom a něco na zub. Takže bychom zkoušky zvládly na výbornou

 -VÝBORNOU-:O)

Růženka si po závodě hezky polítala s pejskama (a že jich nových poznala). Potom jsme si ještě opekli buřtiky, za celý den nám pořádně vyhládlo.

Domů jsme šli všichni (tedy doufám) spokojeni a hlavně s dobrým pocitem, že pro naše drahé čumáčky něco děláme a nenecháváme je celé dny lenošit na pohovce.

Tak už se těšíme na ZOP, které nás čekají 27. května!!

                                   Vaše Klára a Růženka:o)