Jdi na obsah Jdi na menu
 


Psina na Štěpánce 2006

17. 12. 2006

15.10.2006- PSINA NA ŠTĚPÁNCE- neoficiální závody v Mladé Boleslavi

   Ráno v 7:30 jsme si s holkama a se psíkama dali sraz na semilském náměstí. Já jsem s Růžou jela s Aničkou+ Acrou+ Maxikem a Julkou s Nikouškem. Ve druhém autě byla sestava následující: šéfka Jana s Traperem a Zipem, Kačka s Maxikem a Martina s Kassikem. Vyrazilo však ještě jedno auto, ve kterém dorazila Káťa se Sendy. Docela početná sestava, že? Cesta probíhala bez problému až na pár zmatků v Mladé Boleslavi, ale tomu jsme se jen zasmály, takže to bylo jen pro naše zdraví:o)

   Nevím přesně, kdy jsme dorazili na místo. Troufám si říci, že asi po deváté hodině. Pejsků už tam bylo požehnaně. Šli jsme se zapsat. Potom jsme si na cvičáku vybraly své místo u plotu, kde Anička rozbalila dvě rozkládací židle a holky se tam uvelebily. Pejsky jsme měly buď u sebe nebo byli přivázáni k plotu.

   1. disciplína byla ROVINKA. Nejdříve skákaly kategorie small a large, potom se přestavilo na medium. Z medium jsme byly první na řadě právě já s Růžou. Dotáhla jsem jí na start, kam se jí opravdu moc nechtělo. Když jsem viděla její výraz, říkala jsem si, že to je konec...Ale opak byl pravdou. Růža se rozběhla, ani nevím jak a pádila přede mne rychlostí, kterou jsem u ní snad ještě nazažila. Já jsem za ní utíkala, jak jsem mohla, ale nemohla jsem jí dohonit, proto musela jít vysílačky a věřte, že šla! Jaké překvapení, když jsme zjistily, že jsme se v rovince medium umístily, pro nás na neuvěřitelném 1. místě a to z dvacetipěti pejsků. Až když jsme se šla na výsledkovou listinu podívat sama, tak jsem tomu teprve uvěřila. Byl to pro mě šok:o) Ale v tom nejlepším slova smyslu...

   2. disciplína- JUMPING. Jakéto překvapení, když nám na trať nastrčili dva dlouhé, ohnuté tunely. Nicméně jsme doběhly, i když jsme se strefováním do tunelů zabývaly až přespříliš dlouho...Ale co..Hlavní bylo, že to Růžu očividně bavilo, no a co víc si můžů přát, že??!!

   Tak, a nakonec OPEN (agility). V parkuru opět dva dlouhé, zahnuté tunely. Ty ale Růža s překvapením proběhla bez problému a skončily jsme myslím s jednou chybou, když jsem jí špatně poslala na skočku, ale to jsme opravily. Mimochodem Maxíček s Aničkou se po součtu jumpingu a openu umístili na 2. místě, což je také veliký úspěch.

   Po celý den tam probíhala tak trochu "sranda soutěž" KYNOLOGICKÝ DESETIBOJ. Bylo tak spoustu zajímavých disciplín, ze kterých jsme jich spoustu, vlastně skoro všechny, okusily poprvé v životě. 5. v kynologickém desetiboji dětí byla Kačka s Maxem. A na stejném místě se umístila Anička s Maxek, akorát v kynologickém desetiboji dospělých.

   Počasí nám v ten den moc nepřálo. Byla hrozná zima, ale mohlo to dopadnout např. lijákem nebývalých rozměrů, a to mě velice uklidňovalo. Před vyhlášením dokonce vysvytlo sluníčko.

   Tyto závody hodnotím jako velice vydařené. Byla jsem tam spokojena se vším, až na tu zimu, ale počasí hold člověk neporučí..... Růžu strašně chválím, že to tam vydržela a že jí to alespoň trochu bavilo. Doufám, že se do MB pojedeme podívat i příští rok. Byl to pro nás nádherný zážitek:o)

Ještě bych chtěla moc moc poděkovat Aničce a vlastně i Julce, že nás  s Růžou vzali k sobě do auta...Jinak bychom se tam nedostaly..Takže, holky!! Moc moc děkujem!!

Takže výsledky:

SOUTĚŽ                                                 UMÍSTĚNÍ

Rovinka                                                     1.                                                 

Jumping+Open                                          8.

Kynologický desetiboj                             10.

 

Tak to je z MB asi vše, příště pacinku a blízanec od Růženky.

                                                    K+R

 Fotky z MB:

Autory prvních dvou fotek jsou Mladoboleslaváci- děkujeme!!

Více fotek na www.agility-mb.wz.cz

Obrazek

ObrazekNa "áčku"                                                                    Na kladině:o)

Obrazek

Obrazek

 Náš 1. úspěch na poli závodnickém.....

Obrazek

Obrazek

     

             Sluší nám to..??                                                  Na zpáteční jízdě. KUK!!