Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zkoušky ZOP

29. 5. 2007

27.5.2007.        ZOP (Zkouška Ovladatelnosti Psa)


Tak jsem se rozhodla, že Růžu vytáhnu na tu nejzákladnější zkoušku, abychom si potvrdily, že umíme alespoň základy.

Pro všechny "nehárající" byl začátek ve 13:00. Počasí vypadalo dobře, ještě se sháněl nějaký přístřešek proti sluníčku (ten se nakonec sehnal ale sloužil proti dešti:-( ). Já jsem s Růžou na míto přijela až asi ve čtyři hodiny (to už bylo po bouřce i po lijáku). No potom jsme tam ještě hodinu a půl čekaly (samozřejmě mimo cvičák, aby Růženčino háraní nerozptylovalo pejsky, kteří práve zkládaly zkoušku). Tuto dobu jsme věnovaly trošce cvičení a hraní.

Cvičit jsme šly asi po půl šesté (jako jednotlivci). Vše proběhlo v pořádku:-) I když Růža opět ukázala, že u nohy prostě v takovém dusnu běhat nebude, přece se neunaví... Ale jinak nám paní rozhodčí chválila krásně prověšené vodítko a SEDNI, LEHNI, VSTAŇ jsme měly také bez jediného zaváhání.

Když jsme docvičily, šly jsme na odložení. To byla Růža taky v pohodě, žádný problém, takže plný počet bodů (tedy 10).

Z této části, kdy jsme cvičili jednotlivě, jsme získali 42 bodůz padesáti.

Skupinu nám potom utvořili pejsci, kteří měli zájem, jen aby doplnili skupinu.Z této skupinové části (která obsahovala i přenesení psa a chůzi po nepříjemném terénu) jsme zíkali 49 bodů z 50. ten jeden bodík jsme Růže "ukradla" já, když jsem při chůzi po nepř. terénu "donutila" Růžu sednou pomocí levé ruky.... Ale i tak to byla nádhera.

celkově jsme na těchto zkouškách získaly 91 bodů ze sta. tedy jsme "prospěly" na VÝBORNOU!!! (Jakoby třetí místo z 15 psů)

za zmínku určitě stojí, že zkoušku splnilo všech 15 přihlášených psů!! Takže všem GRATULUJEME!!

I když jsme domů přišly asi v půl osmé, unavené, zničené, tak přeci jen s dobrou náladou a pocitem, že alespoň neco umíme....

                                           Vaše Klára s Růženkou :o)